Szybkie jedzenie typu fast food czy aby do końca jest takie zdrowe.

Szybkie jedzenie typu fast food czy aby do końca jest takie zdrowe.

Jeśli do tej pory bez żadnego pohamowania pozwalaliśmy naszym dzieciom kupować fast foody to tak naprawdę za kilka lat możemy się niestety spodziewać plagi otyłości. Słyszymy o tym w telewizji, czytamy w prasie a nawet w radiu wszyscy popularni polscy celebryci mają za zadanie wciąż zachęcać do racjonalnego i zdrowego odżywiania się.

Co spowoduję to zbyt częste jedzenie szybkiego posiłku (hamburgerów, tłustych frytek, hamburgerów)oraz wiele innych produktów, które nie mają w sobie żadnych wartości odżywczych i są to tylko tzw. puste kalorie?

Bardzo często przechodząc obok określmy to potocznie ,,budek szybkiej obsługi z fast foodami” znajdują się tam dosłownie tłumy ludzi. Te posiłki, które są niby na ciepło w naszym kraju są niezwykle popularne i powszechne. W dawnych czasach przejście się na ulicy z jedzeniem było wręcz oznaką braku kultury i złego wychowania. Teraz, szczególnie na wczasach nad morzem w sezonie letnim da się zauważyć to, że bardzo duża część osób jest na spacerze i w ręku trzyma hot-doga lub frytki.

Jaka korzyść płynie z tych całych ,,fast-foodów”? Dosłownie w kilka minut można zjeść ciepły posiłek. Jednak czy to jest właściwie i odpowiednie rozwiązanie? Zaspokoić głód poprzez ciepły posiłek z budki szybkiej obsługi?Jak tłumaczymy nasze zachowanie związane z tego typu posiłkiem- porównać się z naszymi dziećmi? Przecież to nie jest właściwe. Już od samego początku należy dzieci przyzwyczajać, że jedzenie na mieście nie może się wiązać z ,,fast-foodami’’. Wytłumaczenie od małego, że w restauracji są prawdziwe i zdrowe posiłki będzie lepsze od tego niż to jak się dziecku da możliwość wyjścia do budki z przykładowymi hot-dogami.

Jedzenie w barach szybkiej obsługi typu fast food, obawa przed własnym zdrowiem i organizmem.

Dzieci mają swoją jedną przypadłość – każde bez wyjątku jest w stanie uwielbiać tego typu jedzenie. Takie posiłki nie zawierają zbyt wielu wartości odżywczych. Fast foody nie są na pewno źródłem zdrowych tłuszczy. W takich frytkach na 100g w przykładowym barze szybkiej obsługi jest aż około 550kcal. To bardzo duża liczba gdyż całe 40% kalorii to jedynie ziemniaki a reszta to już tylko sam tłuszcz.

Mając takie informację warto pomyśleć – czy nie lepiej dorzucić kilka złotych i zjeść jakieś zdrowe jedzenie z odpowiednimi wartościami odżywczymi? Dobre jedzenie będzie zawsze w cenie. Nie można ryzykować własnym zdrowiem tylko po to aby przez chwilę zaspokoić swój głód. Warto czasem zaczekać na swoje zamówione danie.

Należy się przyzwyczaić do tego, że racjonalne jedzenie produktów zdrowych i pełnych w wartości odżywcze da nam gwarancję zdrowego samopoczucia. Uwaga dziecka zostanie skupiona na tym, że skoro jego rodzic podjął decyzję o spożyciu innego jedzenia niż fast food to warto go będzie naśladować jak przy wielu innych mądrych i rozważnych decyzjach. Aby się do tego zastosować wystarczy odrobina silnej woli. Wszystko jest możliwe. Najpierw my sami a później dziecku przekazać odpowiedni nawyki żywieniowe.

Share:

Spodoba ci się również: