Niezawodne wskazówki dla przyszłych kelnerów

Niezawodne wskazówki dla przyszłych kelnerów

Czego Ci menedżerów restauracji szukać w życiorysie kelnera?

  • Szukają tych, którzy dostarczają niesamowite doświadczenie kulinarne.

  • Szukają tych którzy chcą nauczyć się i sprzedawać menu restauracji, a także chcą jak najlepiej wykazać się jeśli chodzi o prowadzenie procesu zamawiania i rozrachunku transakcji.

Ale ich serca, tak naprawdę podobijają Ci kelnerzy, którzy mają takie cechy jak:

  • Niezawodność – są na czas i gotowi do pracy.

  • Uczciwość – można im zaufać że nie będą marnować kosztownych zasobów (żywność, alkohol i materiały eksploatacyjne)

  • Współpraca – potrafią działać w ramach zespołu i wspierać resztę personelu

  • Bezproblemowość – potrafią zadbać o swoje życie osobiste – nie przychodzą na kacu, nie interesują ich romanse w miejscu pracy lub rozpraszające praktyczne żarty.

Jest to rodzaj ludzi, którzy sprawiają, że po prostu w restauracji jest przyjemnie. Zmierz się z tym. Praca w branży restauracyjnej jest to ciężka praca – dla każdego.

Jeśli menedżer zatrudnia odpowiednich kelnerów to praca jest przyjemniejsza i bardziej do opanowania. A z kolei wspaniali kelnerzy potrafią pomóc stworzyć doskonałe miejsce do jedzenia – czy to jest w przypadku wyżywienie lub dorywczo, restauracja wtedy staje się rodzinnym miejscem spotkań. To jest dobre dla każdego! A umiejętność pracy zespołowej działa dla każdego! Można „usłyszeć” bicie serca wielkiego zespołu kelnerów.

Menadżerowie restauracji potrzebują kelnerów którzy wiedzą jak odnieść się do skarg od gości. I mogą na nich polegać jako na silnych graczach zespołu.

Chcesz pracować jako kelner?

Musisz zrobić swoje CV i pokazać w nim bardzo wyraźnie, że jesteś tego rodzaju kelnerem! Mów językiem menedżera … i przemawiaj do ich potrzeb. Niech to będzie wszystko zgodne z prawdą, ale pamiętaj, co chwyta uwagę i motywuje menadżera do tego by chciał do ciebie zadzwonić po rozmowie kwalifikacyjnej.

Skoncentruj się na swoim CV, umieść w nim to czego menedżer chce i potrzebuje (w przeciwieństwie do tego, co ty chcesz).

Będziesz nie tylko miał szanse na zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną, będziesz także miał większą szansę na sukces w tej rozmowie.

Tak więc musisz już dzisiaj przyjrzeć się swojemu CV i upewnić się, że mówi ono dokładnie to, czego menedżerowie restauracji szukają gdy po raz kolejny, trzeba im zatrudnić dobrego kelnera. I upewnij się, że to będziesz ty! Jeśli zapamiętasz sobie wskazówki zawarte w tym artykule na pewno będziesz mieć większe szansę na tą swoją wymarzoną pracę, zatem do dzieła, na co jeszcze czekasz? No i powodzenia!

Share:

Spodoba ci się również: