Niesamowity wybór restauracji

Niesamowity wybór restauracji

Każdy z  nas od czasu do czasu lubi zjeść coś na mieście. Jedni bywają w restauracjach an co dzień, ponieważ wymaga od nich tego ich tryb życia. Inni zaś traktują takie wyjścia na miasto, jako niesamowite święto i pozwalają sobie na posiłek an mieście jedynie z powodu większych okazji.  Jeszcze do niedawna w każdym mieście istniało kilka restauracji, do których chodzili wszyscy i które miały najlepszą renomę. Dzisiaj jednak ta sytuacja ulega gwałtownej zmianie.
Przede wszystkim wynika to z tego, że przemysł restauracyjny bardzo się rozwinął i te powstają w miastach jak grzyby po deszczu. Na każdej starówce mniejszego, lub większego miasta można spotkać dziesiątki knajp oferujących posiłki ze wszystkich stron świata. Gotowanie i jedzenie stało się w Polsce po prostu modne i my, Polacy coraz częściej zastanawiamy się nad tym, co zjadamy.
Dzięki temu nie ma dzisiaj problemu w tym, aby każdego dnia jadać co innego. Początek tego nurtu miał miejsce, kiedy nieco otworzyliśmy się na to, co obce i zaczęły u nas masowo powstawać sieci oferujące amerykańskie Fast foody. Podbiły one dosłownie serca, w szczególności najmłodszych Polaków. Obecnie, nawet w niewielkich miejscowościach, poza wielkimi sieciowymi restauracjami oferującymi burgery i frytki, otwiera się również wiele mniejszych, często są to nawet food trucki, z których można kupować jedzenie na ulicy i również idąc je spożywać.
Polacy pokochali także włoskie jedzenie, a  szczególności jego synonim, czyli pizzę. Pizzerię można spotkać dzisiaj na każdym osiedlu, niekiedy jest ich tam nawet kilka. Należy jednak zauważyć, że nasza polska pizza znacznie różni się od włoskiego ideału. My kochamy mnóstwo dodatków i polewamy swoją pizzę dodatkowymi sosami, podczas gdy Włosi stawiają raczej na minimalizm i ograniczają się do dobrych gatunkowo kilku składników.
Wkrótce później zaczęły masowo otwierać się restauracje oferujące jedzenie z różnych stron świata. Bardzo modne są obecnie knajpy chińskie, ale także japońskie. Indyjskie, czy też francuskie. Z chęcią poznajemy obce nam smaki i wcale się tego nie obawiamy.
Wspaniałą tendencją stało się jednak to, co miało miejsce niedawno. Zaczęliśmy bowiem sięgać do swoich własnych korzeni. Odkrywamy, to co nasze od lat i bardzo często po prostu zapomniane. Nasyciliśmy się już smakami sushi, czy też curry i mamy ochotę na nasze, staropolskie przepisy. W wielu miejscach można spotkać restauracje, które odkrywają na nowo polskie tradycyjne smaki i urozmaicają je oraz wzbogacają o nowoczesne techniki przygotowywania posiłków. Najpiękniejszy jest fakt, że najczęściej za odgrzebywanie starych przepisów biorą się naprawdę młodzi kucharze i to oni stawiają na naszą tradycję. Sięgają oni po polskie warzywa, które przez wieki gościły na naszych stołach, a  obecnie są znowu modne i zajadają się nimi obywatele całego świata. Przypomnieli sobie również o dzikich mięsach oraz o ptactwie, które na polskich stołach gościły przecież od wieków. Każdy może dzisiaj znaleźć restaurację, która zaoferuje mu to, czego oczekuje.

Share:

Spodoba ci się również: