Najprostsze gry w karty

Najprostsze gry w karty

Gra w karty nie cieszy się w dzisiejszych czasach zbyt dużą popularnością wśród dzieci. Szkoda, bo naprawdę rozwija ona umiejętność logicznego myślenia u najmłodszych. Gry w karty dla dzieci są naprawdę bardzo proste. Nie trzeba uczyć dziecka od razu grać pokera. Wystarczą te najprostsze. Przecież chodzi przede wszystkim o spędzenie wspólnego czasu razem z naszą pociechą oraz o dobrą zabawę.

Oczywiście jednak nie tylko. Gry w karty dla dzieci to także edukacja poprzez zabawę. Dzięki takim grom dziecko po raz pierwszy może mieć kontakt z liczbami. Będzie także nawiązywało więzi społeczne. Rozwinie swoją koncentrację oraz umiejętność logicznego myślenia. Ponadto będzie miało do czynienia ze zdrową rywalizacją, z wygraną oraz z przegraną. To na pewno pomoże mu w przyszłości. Najprostsze gry w karty dla dzieci to z pewnością gra w Piotrusia. Karty do tej gry na pewno kupimy w pierwszym lepszym kiosku. To 25 kart, które zawierają 12 par z różnego rodzaju obrazkami. W talii znajduje się także karta, która nie ma żadnej pary. W grę tą można grać w nawet pięć osób. Karty rozdawane są pomiędzy wszystkich graczy. Wyjmuje się pary, a później odkłada się je na bok. Później dopiera się karty od innych graczy. Kto pierwszy odłoży wszystkie pary na bok to wygrywa. To bardzo prosta gra. Na pewno jej zasady będą przejrzyste dla małych dzieci. Nie trzeba się o to w ogóle martwić. Gry w karty dla dzieci nie istnieją bez Piotrusia. Chyba każde dziecko swoją przygodę z kartami zaczyna od tej gry. Inne bardzo popularne gry w karty dla dzieci to gra w świnię. Nawet dorosłym kojarzy się ona nierozłącznie z dzieciństwem. W grę tą może grać dowolna liczba osób. Nie ma tutaj żadnych ograniczeń. Można tutaj także wykorzystać kilka talii kart. Karty odwraca się i miesza się je na różne sposoby. Później odkrywa się dowolną grę. Oczywiście trzeba dopasować kolorem lub figurą każdą kolejną kartę do tej którą odkryło się najwcześniej. Jeśli mu się nie uda to kładzie on kartę i ktoś inny może ją przykryć.

Karty losuje się do tego czasu, aż nie natrafi się na tę właściwą. Inne gry w karty dla dzieci to na przykład gra w kibel. Nazwa może nie brzmi zachęcająco, ale naprawdę jest przy niej mnóstwo zabawy. Każde dziecko będzie się przy niej bawiło doskonale. Karty kładzie się koszulkami w dól i miesza się, rozrzuca się. Układa się później z nich górkę. Następnie stawia się na szczycie domek. Zadaniem graczy jest po prostu wyciąganie ze stosu kart, tak aby nie zburzyć domku, który nazywany jest także właśnie kibelkiem. Ten, kto zburzy domek przegrywa. Wygrywa natomiast ta osoba, która zbierze jak największą liczbę kart. Ciekawe gry w karty dla dzieci to także gra w wojnę. Jest ona jedną z najprostszych, jednak trzeba nauczyć dziecko jak rozróżnić poszczególne karty, tak aby dziecko wiedziało która karta jest ważniejsza. Można zrobić dziecku ściągawkę. Wówczas dziecko będzie mogło samo ocenić czy wygrywa czy też nie. Uczestnikom gry rozdaje się taką samą liczbę kart. Osoby wykładają karty, a wygrywa ta karta która jest wyższą wartością.

Share:

Spodoba ci się również: