Kapsztad – restauracje pełne świeżości!

Kapsztad – restauracje pełne świeżości!

Kapsztad jest od dawna preferowanym miejscem dla guru doznań gastronomicznych na całym świecie i nie jest trudno zrozumieć, dlaczego. Położony w samym sercu Cape Winelands, posiada niektóre z najbardziej płodnych gospodarstw pełnych świeżych owoców, warzyw i sera blisko, miasto to ma niezwykły wachlarz restauracji najwyższego lotu, oferujących szeroki wybór dań.

Dodatkowym atutem są pobliskie oceany – Atlantycki i Indyjski, w których są dosłownie roi się od owoców morza we wszystkich swych różnych formach – od sardynek do homara na wschodnim wybrzeżu.

Różnorodność V & A Waterfront

V & A Waterfront ma kilka różnych nagradzanych restauracji – umożliwiając turystom wiele możliwości kulinarnych. Ale są też inne obszary, na równi dedykowane „smakoszom” w okolicach miasta, które tylko czekają na odkrycie.

Jardine

Jardine, w Bree Street jest jedną z 10 najlepszych restauracji w RPA. Zdobyła nagrodę Restaurant Awards w 2008 roku. Właściciel jest kucharzem – George Jardine, ściągnął tam poważną popularność wygrywając tytuł Chef of the Year Award już po raz drugi z rzędu.

Menu które można tam dostać może być sklasyfikowane jako klasyczne, współczesne jedzenie – które jest konsekwentnie wspaniałe i pomysłowe. To, czego można tam oczekiwać to ostrygi, przyrządzane w każdy możliwy sposób, raki w risotto plus rozmaryn – pycha!

Pycha!

Jeśli owoce morza są Twoim ulubionym smakiem wówczas wiedz, że to miasto posiada szereg doskonałych perspektywa. Willoughby & Co znajduje się w Victoria Wharf i można tam dotrzeć z łatwością podczas spaceru wzdłuż luksusowego nabrzeża. Popularna knajpka oferuje najlepsze owoce morza, wyróżnia się też w konkursach jako restauracja w ostatnim roku – a jedną z jej specjalności jest obfite sushi, możliwe, że najlepszew Cape Town.

Spróbuj też te miejsca: Baia Seafood Restaurant i Cape Town Fish Market and Sushi Bar – nie będziesz rozczarowany.

Dla nieco mniej kosztownych opcji, ale takich które nadal mogą oczarować podniebienia, warto zajrzeć do Quay Four Brassiere.

Znajdziesz tam niesamowity wachlarz pyszności do wyboru -tym bardziej że jest to miejsce położone przy promenadzie, z pięknymi widokami na plażę i zatoki, a do tego ta modna restauracja oferuje olbrzymie talerze z krewetkami, kalmarami i pysznościami z łososia norweskiego smażonego z dodatkiem sosu sojowego, miodu i imbiru. A dla łasuchów, znajdą się czekoladowe ciasteczka Lindt – są po prostu boskie.

Dalsze fantastyczne pomysły? Jeśli masz czas, możesz iść nieco dalej i sprawdzić także inne bardzo polecane restauracje w Kapsztadzie:

  • The Black Marlin (Simonstad)

  • Bloemendal Restauracja (Durbanville)

  • The Harbour Dom (Kalk Bay)

  • Kitima na Kronendal Estate (Hout Bay)

Kapsztad jest jednym z najpiękniejszych miast na świecie, jest domem dla ludzi z różnych kultur i grup etnicznych, z których każda przyczynia się do gamy smaków i zapachów jakich każdy może spodziewać się, gdy idzie na kolację do jednej z znajdujących się tam wielu restauracji.

Zwykle dobra restauracja to ta która jest niedroga i ma dobrze przygotowane dania, które będą utrzymywać w pamięci na długo po opuszczeniu miasta. Ten artykuł miał na celu podkreślać niektóre z wielkich smaków, miejsc i wpływów dających restauracjom w Kapsztadzie ten ich niepowtarzalny charakter. Aby doświadczyć tego wszystkiego należy starać się również spróbować dania z różnych restauracji które zostały stworzone pod wpływem różnych kultur.

Turyści tutaj mogą wybierać spośród wielu restauracji, które dadzą niezapomniane doznania smakowe, jak np. tradycyjne afrykańskie składniki połączone w nowoczesnych daniach, które będą pieścić twoje kubki smakowe. Menu zwykle oferuje ogromny wybór, catering dla różnych gustów.

Share:

Spodoba ci się również: