Gdzie dobrze zjeść poza domem?

Gdzie dobrze zjeść poza domem?

Wielu z nas coraz częściej korzysta z usług restauracji i je posiłki na mieście. Wynika to przede wszystkim z braku czasu i chęci na gotowanie w domu, ale dla niektórych osób to również doskonały sposób na poznanie innych, egzotycznych dla siebie smaków i tradycji. W każdym mieście Polski, mniejszym lub większym otworzyła się na pewno jakaś indyjska restauracja. Są to przepiękne miejsca, z niesamowitym wystrojem i klimatem. Najczęściej brzmi w nich przepiękna indyjska muzyka delikatnie umilając gościom pobyt i posiłek.

Każda indyjska restauracja powinna zachęcać swoich gości swoim charakterystycznym wystrojem. Nie może tam zabraknąć mnóstwa kolorowych poduszek ozdobionych świecidełkami. Ściany zazwyczaj pomalowane są również na intensywne kolory – róż, fiolet, pomarańcz, czy butelkową zieleń. Bardzo ważne jest światło, tak więc powinniśmy liczyć na małe punkty świetlne, lampki, latarenki i lampiony z frędzelkami. Dobra indyjska restauracja to jednak przede wszystkim zapach unoszący się w jej wnętrzu. Na wejściu, w korytarzu mogą nas powitać zapachy słodkich kadzideł i świec, ale już na Sali, gdzie spożywa się posiłki, nie powinniśmy móc odczuwać tych sztucznych zapachów. Tam powinniśmy poczuć już zapach wspaniałych przypraw i aromatów, które świadczą o bogatym menu.

Indyjska restauracja powinna mieć w swoim menu propozycję dla każdego. To znaczy, że powinniśmy przede wszystkim zamawiając danie z karty poprosić o przygotowanie go z preferowaną przez nas ostrością. Nie każdy klient bowiem jest w stanie spożyć posiłek tradycyjny dla Hindusa. Ostrość tamtejszych klimatów znacznie różni się bowiem od tej akceptowalnej przez nas, Polaków. Indyjska restauracja, która nie wprowadza takiej możliwości dla swoich klientów, praktycznie na starcie skazuje się na to, że nie odwiedzą jej rodziny z dziećmi oraz osoby wrażliwe na ostre przyprawy. Oczywiście nie możemy też spodziewać się, że w miejscu takim jak indyjska restauracja będziemy mogli zjeść jak u mamy, w polskich smakach. To absolutnie nie jest takie miejsce, tutaj goszczą zupełnie inne, egzotyczne dla nas smaki. Nawet desery, które proponuje swoim konsumentom zwyczajna indyjska restauracja znacznie odbiegają od tych, do których jesteśmy przyzwyczajeni w Europie. Warto jest jednak spróbować ich jako ciekawostki, szczególnie jeżeli chcemy poczuć prawdziwy klimat Indii i ich kultury. Wskazanym jest również, aby odwiedzając takie miejsce skosztować innych ichniej szych specjałów, takich jak herbaty sprowadzane z najlepszych plantacji na świecie, czy inne napoje, również te alkoholowe.

Indyjska restauracja to wspaniałe miejsce szczególnie na randkę. Na pewno spodoba się parom, ze względu na swój romantyczny klimat. Szczególnie oświetlenie i ciepła kolorystyka budują niezwykłą atmosferę, którą podkręcają jednocześnie słodkie zapachy, ostre smaki, jak i delikatna i melodyjna muzyka, która dobiega z głośników. Wielu osobom kojarzy się ona z relaksem, jakiego można zaznać na przykład w trakcie masażu relaksacyjnego.

Share:

Spodoba ci się również: