Czy twoja restauracja jest gotowa na święta?

Czy twoja restauracja jest gotowa na święta?

Jeśli jesteś już w branży restauracyjnej to oczywiście wiesz coś o dekoracji restauracji. To jest pierwsza rzecz o jaką trzeba zadbać, obok dobrej kuchni. Jednak dekoracja musi być wykonana w sposób ciągły. Zmień wystrój restauracji co jakiś czas, tak aby móc zaproponować coś nowego dla swoich Gości. Jest to dobra strategia biznesowa, a czasem jest to sposób, aby wyprzedzić konkurencję. To dobry czas, aby zmienić wystrój jest w czasie świąt, zwłaszcza podczas Świąt takich jak Boże Narodzenie.

Normalnie, ludzie wychodzą szukają czegoś specjalnego podczas sezonu świątecznego i jest to rozsądne z Twojej strony, aby zapewnić im szansę na to, by dostali to, czego chcą. Ponadto, wiele osób chce wydać więcej pieniędzy niż zwykle o tej porze. Dlatego też, jeśli dasz im coś nowego i innego na pewno będą odwiedzać twoją restaurację. Nowe zmiany w przemyśle spożywczym są konieczne częściej. Większość konkurentów również będzie to robić, ale zazwyczaj najbardziej trzeba się koncentrować na wystroju jeśli chodzi właśnie o Boże Narodzenie. Można ozdobić swoją restaurację na Święta w kolorach jesieni, a potem świętować Boże Narodzenie w wielkim stylu. Na jesień możesz powiesić serpentyny z liści i łączyć ze sobą kolory, aby stworzyć poczucie ciepła. Dodaj kwiaty do serpentyny. Dynie, tykwy i pszenica też dodają uroku. Jeśli twoja restauracja to luksusowa restauracja, przeznaczona dla ludzi, którzy mieszkają w mieście, daj im poczucie stylu rustykalnym w tym czasie. Należy również dodać kilka tradycyjnych produktów spożywczych do menu z tej okazji aby zwrócić się do lokalnej kuchni, aby dodać ten delikatny klimat, że te dania są tak specjalne i luksusowe, jak się tego od nich oczekuje.

Następnie trzeba przygotować się do świąt Bożego Narodzenia. Można zmodyfikować zwykły świąteczny motyw poprzez specjalną choinkę z unikatowymi dekoracjami. Duże choinki umieszczone strategicznie w połączeniu z dekoracją małych drzewek umieszczonych na każdym stole to fajny pomysł. Te choinki mogą mieć małe lampki dla podkreślenia każdego stolika w dużej jadalni. Wieńce są częścią każdej tradycyjnej dekoracji Bożego Narodzenia i powinny być również i w twojej dekoracji. Jednak niech różnią się od tych w kwestii tradycyjnego stylu. Postaw na kwadratowe lub trójkątne wieńce zamiast okrągłych. Faktycznie, trójkątne będą pasować do choinek.

Zastosowanie światła jest pomocne dla wielu projektów dekoracji, ponieważ większość klientów przyjdzie wieczorem. Zamiast stawiać na obszary świateł, postaw na użycie małych świateł aby stworzyć gwiaździsty wygląd restauracji. Byłoby jeszcze bardziej wyjątkowo gdybyś mógł przekonwertować sufit w gwiaździstą noc Bożego Narodzenia przez jasne gwiazdy. To światło może automatycznie wprowadzić niesamowity nastrój do restauracji. Są to tylko sugestie. Postaw się na miejscu klienta i spróbuj wyobrazić sobie, jak chciałbyś by wyglądała restauracja w której chciałbyś spędzić święta – w ten sposób na pewno z łatwością zyskasz nowe pomysły. To już najwyższa pora się tym zająć!

Share:

Spodoba ci się również: